Hjælp søges: Havearbejde, Handyman og Børnepasning
Kilde: Handyhand

Kenneth Andersen
Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Egå:
-
Fouad Douieb
Fra Aarhus V
Mit navn er Fouad Douieb, og jeg er 24 år. Jeg er en ung og motiveret mand, og jeg er født og opv... -
Lone Ulrich Madsen
Fra Risskov
Alm husmor til dagligt med alt erfaring indenfor rengøring. Jeg er lidt af en perfektionist og je... -
Mikael Nassif
Fra Aarhus V
Uddannet gartner på Beder gartner skole Tidligere greenkeeper på lyngbygård golfklub. Specificere...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Husopgaver
-
Ophæng af hængekøje i loftet
Fra Majbritt Gullager (Egå)
Jeg skal have hængt en hængekøje op i gipsloftet i min lejlighed og i den forbindelse ved jeg at de... -
-
Haveopgaver
-
Kløvning af træblokke - Århus Nord
Fra Pia Clausen (Lystrup)
Kløvning af nyfældet birketræ. Træet er neddelt til 30 cm længde og varierende diameter. Nogle >ø30... -
Fjernelse af tungt betonrør fra kolonihave
Fra Heidi Bilenberg (Åbyhøj)
Betonrøret er vel ca. 1 meter i diameter og 1 m højt og tungt! Har været brugt til kompostering. Rø...
Diverse opgaver
-
Reparation af løbehjul, Aarhus
Fra Jacob Schefferling (Århus)
Er der nogen der reparere løbehjul i Aarhus? Mit G30 Max har jeg opdateret med custom firmware, som... -
Frisør søges
Fra Ann Kristensen (Århus Vest)
Jeg trænger dælme til at blive klippet. Den frisure er en Bob ligesom Amelie fra filmen af samme na... -
børnepasning
Fra thyra bavngård (Aarhus C)
Hente børnehaveklassebarn på Birkerød skole og være sammen med ham i hjemmet indtil ca kl 17
Denne artikel er skrevet af Kenneth Andersen og data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Handyhand.