Fredag eftermiddag kan du tage en dukkert i Sølystskolens svømmehal, hvor bassinet er dedikeret til unge, der ønsker at snakke og nyde roen i vandet. Her kan du svømme i dit eget tempo og afslutte med en tur i saunaen. Det er en fantastisk mulighed for at mødes med andre i en afslappet og hyggelig atmosfære. Hele bassinet er reserveret til seniorerne hver mandag, onsdag og fredag eftermiddag, så der er plads til både svømning og gode snakke.
Tidspunkt: Fredag 5. december 2025, kl. 15:00
Sted: Sølystskolen, Egå Havvej 5, 8250 Egå
Entré: Fri entré
Lørdag morgen inviterer Egå Sognegård til Familielørdag med aktiviteter for børn og hyggeligt samvær for voksne. Kom og deltag i sjove aktiviteter som sang, motorikbane og kreativ leg. Efter en halv times aktivitet kan børnene frit lege i sognegårdens aktivitetsrum og atriumhave. Familielørdag er en fællesskabsevent, hvor alle bidrager, hvad enten det er ved at spille guitar til fællessang eller bage snobrød.
Tidspunkt: Lørdag 6. december 2025, kl. 09:30
Sted: Egaa Sognegård, Egå Mosevej 7, 8250 Egå
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.