Velopak er et professionelt kurer-firma, med speciale i B2B-leverancer. Vi bruger udelukkende bruger elektriske bullitts og leverer al slags gods. Vi er ikke en online fast food udbringningstjeneste/platform.
Saichi sushi i det centrale Århus søger en engegeret overtjener med flair for service og som sætter kundekontakt i højsædet. Som overtjener vil du blive en del af et kreativt og ungt team der brænder for deres fag og som har en stor passion inden for det japanske køkken.
HOBART Scandinavia ApS er førende i Danmark indenfor leverancer af storkøkkenprodukter og er en afdeling under den multinationale amerikanske koncern Illinois Tool Works, som beskæftiger over 50.000 mennesker. Administrationen er placeret i Greve, syd for København og er hovedkontor for Danmark, Sverige, Norge og Finland. HOBART er førende på verdensmarkedet inden for professionel opvasketeknologi...
Vi søger kandidater til opstart i vores mesterlærerforløb med henblik på fastansættelse i Aarhus - og det kræver ingen erfaring, vi ser faktisk helst, at du er helt grøn.
Vi søger erfarne vinduespudsere til fastansættelse i Aarhus.
I Hasselhaven brænder vi for at give børnene det bedste børneliv og styrke deres robusthed. Vi har en høj faglighed, som vi sammen udvikler gennem fælles uddannelse og en stærk evalueringskultur. Kan du sikre at den gode kultur bliver bragt videre, så er det måske dig, vi søger som pædagogisk leder i Hasselhaven.
Er du en inspirerende leder, der kan skabe de gode rammer for dagplejens faglige udvikling? Og har du lyst til at gå forrest i et professionelt samarbejde, hvor du sammen med dagplejerne fortsætter den gode udvikling af den fælles pædagogiske retning, der understøtter børnenes trivsel, læring og udvikling? Så kan du være den pædagogiske leder, vi søger.
Are you interested in working at the interface between microbiology, biochemistry, and microbial biotechnology, and want to contribute to developing a game-changing biological CO2 to protein process? Then the Novo Nordisk Foundation CO2 Research Center (CORC) at Aarhus University invites you to apply for a 2-year position.
ProRepubliQ søger en energisk, motiverende og kommerciel leder, som er klar til at gå forrest og tage ansvar for at ProRepubliQ’s Value proposition og forretningsplan, bliver udlevet og indfriet dagligt.
Motiveres du af organisationsudvikling og andre HR og Personalerelaterede opgaver? Så er det her et spændende studiejob for dig!